top of page

תחומי הפעילות שלי

פילאטיס

"אימון גופני הוא התנאי הראשון להשגת האושר"  

Joseph Pilates

אוצר התרגילים של ג'וזף פילאטיס נבנה והתפתח

במהלך 43 שנות עבודתו, ונועד לשפר את זרימת הדם בגוף, להאריך ולחזק את השרירים. ג'וזף פילאטיס הושפע מתרבויות רבות, מאומנויות לחימה מהמזרח, יוגה, אגרוף תאילנדי, התבוננות בבעלי חיים ומפילוסופיית יוון העתיקה. 

סדר התרגילים הייחודי נועד להפעיל את  לא רק את השרירים אלא גם את המחשבה, המוח והקואורדינאציה. באימון, הגוף עובר מתנוחה לתנוחה לשם תרגול שתי האונות במוח, בכדי להימנע מהרדמות הגוף והמוח על ידי אימון קבוצת שרירים אחת בלבד אלא על ידי שימוש במכלול. פילאטיס טען כי יש ללמוד ראשית את התרגילים ברמת דיוק גבוהה ביותר לשם רכישת הטכניקה הנכונה אשר תביא הן לשליטה והן להתנהלות בריאה יותר של הגוף לשם התפקוד המלא לו הוא נדרש.

התרגול בפילאטיס אפשרי בכל גיל ובכל רמת כושר ויכול להוות השלמה לאימונים הקיימים עבור ספורטאים ולסייע בהפחתת הסיכון לפציעות. 

לתרגול בפילאטיס יתרונות בריאותיים רבים כמו חיזוק שרירי הליבה, שיפור היציבה, יצירת איזון בין חיזוק השריר ושמירת טווח התנועה המירבי שלו, שיפור הקורדינציה, העלאת המודעות והתחושה בקרב המתאמן, שחרור והגדלת טווחי התנועה במפרקים, שיפור הסירקולציה במחזור הדם, מניעת פציעות ושיקום פציעות, הפגת מתחים ותחושת רווחה.

שיעורי הפילאטיס הקבוצתיים בסטודיו  "משיקום לתנועה" מתבצעים בקבוצות קטנות של עד 4 אנשים ומותאמים ליכולות המתאמן ולצרכיו. התרגול בשיעורים משלב מזרן ומכשירים, רפרטואר פילאטיס קלאסי ומודיפיקציות במטרה לתת מענה רחב ומגוון ללקוחות ולאפשר תהליך מוצלח של התחזקות, מירכוז, למידה, הנאה וצמיחה. 

פילאטיס

פילאטיס שיקומי

הפילאטיס השיקומי מהווה גשר בין עולם השיקום והפילאטיס. שיטת הפילאטיס במהותה היא שיקומית ותרגיליה מלמדים בין היתר שליטה תנועתית, דיוק וריכוז. שיעור הפילאטיס השיקומי הוא שיעור פרטני בו מותאמת למתאמן השיקומי "חליפת תרגול" התפורה למידותיו ולצרכיו האישיים בכדי לאפשר התחזקות והתקדמות לפי יכולתו ,מטרותיו ומצבו הגופני והתפקודי. בשונה משיעורי פילאטיס רגילים, בפילאטיס השיקומי המדריך הוא גם מטפל (לרוב פיזיותרפיסט) בעל ידע רחב באנטומיה ופתולוגיה. השיעור יהיה ברובו תנועתי ולעיתים ישולבו בו טכניקות נוספות מעולם הידע של המטפל כמו טיפול מנואלי ברקמה, מתיחות שרירים פסיביות, עיסוי, חבישות, מוביליזציות (הנעת מפרקים במטרה להגדיל את טווח התנועה שלהם). מטרת שיעור הפילאטיס השיקומי היא להחזיר את האדם הנמצא לאחר פציעה לתנועה בטוחה, מושכלת ונכונה ללא כאבים. 

פילאטיס שיקומי

פיזיותרפיה

טיפולי הפיזיותרפיה בקליניקה מיועדים לאבחון, שיקום ומניעה של בעיות במערכת התנועה

 במטרה לשפר יכולות תפקודיות ולטפל בבעיות אורטופדיות, פציעות ספורט, בעיות יציבה ועוד

מטרת העל בטיפול היא להגיע לתפקוד מירבי, להפחית סימפטומים, להוריד כאבים וללוות את החזרה למעגל החיים האופטימאלי

עבור המטופל תוך חינוך לתנועה והבנת יתרונותיה

בטיפול נערכת בדיקה מקיפה בכדי לאבחן את מקור הבעיה ולהתאים טיפול מיטבי. בטיפול ייעשה שימוש בטכניקות ידניות שונות בהן מוביליזציות, טיפול ברקמה רכה במגוון של גישות

(Fascial manipulation,Anatomy trains) טיפוליות

 דיקור מערבי, חבישות שונות במידת הצורך ותרגול אקטיבי בהתאם לצרכים ליכולות ולמטרות הטיפול 

פיזותרפיה

Fascial Fitness

בעשורים האחרונים האימון הגופני התמקד בחיזוק שרירים בודדים. כיום, עם התפתחות המחקר התפתחה התובנה כי עלינו לעבוד בתרגול על שרשראות שרירים ועוד יותר מכך, יש מקום לתרגל גם את רקמת הפאשיה האינסופית בגופנו! הרשת הפאשיאלית של רקמות החיבור בגופנו משמעותית ביותר לכושרו הגופני ולבריאותו של כל ספורטאי, מקצועי או לא

רשת פאשיאלית מאומנת היטב תייעל את העברת הכוחות ותאפשר תיאום של תנועות חסכוניות באנרגיה. אימון פאשיאלי יכול להגדיל את הגבולות הקיימים בכדי לאפשר ביצועים טובים יותר, פחות פציעות, יותר כיף וגיוון. האימון מבוסס על עקרונות תנועה בהם אלסטיות קפיצית, מתיחת הפאשיה, שחרור הפאשיה והגברת העידון החושי ומשלב אביזרים שונים בהם גלילים, כדורים, משקולות ועוד.

 

כמה ספורטאים אומרים?: ״היום אני יכול לתת 110% של היכולת שלי״

ספורטאים מאומנים בפאשיאל פיטנס יגידו: ״אני יכול לתת 140% ובהנאה רבה תוך כדי״

פאשיאל פיטנס
bottom of page